WYDANIE ONLINE

Jak rozliczać koszty związane z przestojem w produkcji
W firmie produkcyjnej może zdarzyć się nieoczekiwany przestój ze względu na załamanie popytu na rynku. Dla przedsiębiorstwa oznacza to powstanie kosztów. Dowiedź się jak takie koszty niewykorzystanych zdolności produkcyjnych rozliczyć i w księgach. 

czytaj więcej »

Dobrze, że ministerstwo finansów widzi problemy podatników, ale szkoda, że nastąpiło to tuż przed 31 marca – ocenia Monika Palmowska, partner w zespole ds. cen transferowych w KPMG w Polsce.  

czytaj więcej »

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce podjął zatrudnienie na umowę o pracę w innym państwie należącym do UE. Czy praca w wymiarze 12 godzin miesięcznie i wynagrodzenie w wysokości 43 euro wystarczy, aby wyłączyć go z ubezpieczeń w Polsce? Co na to ZUS?

czytaj więcej »

Podatnicy, którzy wynajmują mieszkania muszą podjąć decyzję, czy rozliczają przychody uzyskane z tego tytułu w ramach działalności gospodarczej, czy prywatnie. Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie korzystniejsza.

czytaj więcej »

System podatkowy jest tak skonstruowany, że zmiany w zakresie jednej daniny mają skutki także w pozostałych. Dlatego też zmiany w VAT, jakie ustawodawca planuje wprowadzić jeszcze w 2018 roku – będą miały swoje konsekwencje także na gruncie podatków dochodowych. Sprawdź, jakie przepisy vatowskie ulegną zmianie.

czytaj więcej »

Rozliczenie niektórych wydatków, które ponosi przedsiębiorca prowadzący biznes w domu lub mieszkaniu, wymaga proporcjonalnego podziału na te, które dotyczą części prywatnej oraz wykorzystywanej do działalności gospodarczej.

czytaj więcej »

wiper-pixel