WYDANIE ONLINE

Jak rozliczać w kosztach wydatki na prywatne auto wspólnika spółki cywilnej
W obrocie gospodarczym często się zdarza, że wspólnicy spółek cywilnych używają swoich prywatnych samochodów w celu załatwiania spraw spółki. W takich przypadkach trzeba pamiętać o prawidłowym rozliczaniu takich świadczeń – także na gruncie kosztów uzyskania przychodów.

czytaj więcej »

Resort finansów chce, aby wynagrodzenia dla młodych ludzi uzyskujących przychody ze stosunku pracy, stosunku służbowego z umów zlecenia oraz umów o dzieło mogły korzystać ze zwolnienia od PIT. Dotyczy to osób, które nie ukończyły 26. roku życia.

czytaj więcej »

Senat przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Projekt ten przewiduje wiele ważnych zmian w treści ustawy o VAT. Zmiany wejdą w życie już po wakacjach.

czytaj więcej »

Brak obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu dla celów VAT, nie wyklucza pełnego zaliczania do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych na takie auto.

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Czy opłata za przejazd autostradą podlega od 2019 roku limitowi kosztów w wysokości 75%?

czytaj więcej »

Przedsiębiorca prowadzi dwie działalności. Czy od każdej z nich musi opłacać składkę zdrowotną? Poznaj najnowsze stanowisko ZUS w tej sprawie.

czytaj więcej »

Wydatki ponoszone przez pracodawcę na zatrudnienie, są zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Jednak wysokość takiego odpisu może być różna – w zależności od sytuacji. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo obliczać tego typu koszty.

czytaj więcej »

Spółki komandytowe są coraz częściej spotykaną w obrocie gospodarczym formą prowadzenia działalności. Jednak księgowi mają duże problemy z praktycznemu rozliczaniem działalności w tej formie. Dowiedz się na co należy zwrócić szczególną uwagę, rozliczając taką jednostkę.

czytaj więcej »

W praktyce prowadzenia biznesu bardzo ważne jest odpowiednie reagowanie na sytuacje związane z wadliwością towarów, brakami, czy innymi niezgodnościami. Na gruncie podatkowym wszelkie zmiany związane ze sprzedażą powinny znaleźć odpowiednie odzwierciedlenie w dokumentacji księgowej. Wywołują one również skutki w aspekcie kosztowym i przychodowym.

czytaj więcej »

wiper-pixel